Aktualijos

Netrukus prasidės žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas

Genovaitė ŠNUROVA

Šių metų pradžioje žemės ūkio ministro įsakymu buvo pakeistos paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulių paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.
Apie tai, į ką žemdirbiai turėtų atkreipti dėmesį, ką padaryti ir kokiais terminais, jeigu nenorėtų prarasti reikšmingos paramos sumos ar susilaukti kitokių nacionalinės mokėjimo agentūros sankcijų, kalbėjomės su Utenos rajono savivaldybės administracijos kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda JANKAUSKIENE.

Gerbiama vedėja, pakomentuokite pačius svarbiausius pasikeitimus siekiant išvengti deklaravimo klaidų ir netikslumų.
Siekiant išvengti klaidų ir netikslumų, atvykus deklaruoti žemės ūkio naudmenų ar kitų plotų, rekomenduojama turėti visus deklaruojamų žemės sklypų nuosavybės ar naudojimo faktą patvirtinančius dokumentus (sklypų planus, VĮ Registrų centro pažymas, nuomos ar panaudos sutartis su planais, NŽT pažymas ir kt.). Jei sklypas valdomas kelių bendraturčių ir nėra notariškai patvirtinta ir įregistruota viešajame registre naudojimosi žemės sklypu tvarka, pareiškėjas privalo pateikti rašytinį visų bendraturčių sutikimą, kur būtų aiškiai nurodyta valdoma žemės ploto dalis.
Atkreipiame dėmesį, kad, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu pateikta paramos paraiška (ar padedant specialistui, ar teikiant savarankiškai), pareiškėjas patvirtina, kad paraiškoje pateikti duomenys yra teisingi. Siekiant išvengti Nacionalinio mokėjimo agentūros sankcijų ir reikšmingų paramos sumų praradimų, prašome atidžiai peržiūrėti paraiškoje esančią informaciją ir, pastebėjus klaidų ar netikslumų, kuo skubiau atlikti paraiškos taisymą (duomenų keitimas galimas tik iki liepos 8 d.).

Tęsinį skaitykite 2022 03 30 „Utenyje“