Aktualijos

Mokestis už šilumą Utenoje pinigines draskys mažiausiai

Genovaitė ŠNUROVA

Prie sumų sąskaitose už centralizuotą šildymą butuose mažėjimo kovo mėnesį prisidėjo ne tik vis dažniau pasirodanti saulė, lauko termometrus priverčianti stabtelėti ties pliusine temperatūra, bet ir Utenos šilumininkai. Oficialiai paskelbti duomenys liudija, kad UAB Utenos šilumos tinklai šilumos kaina kovo mėnesį – pati mažiausia Lietuvoje: tik 6,03 ct už kilovatvalandę. Net jei į pateiktus skaičius žiūrėtumėte per padidinamąjį stiklą, kitko nepamatysite.
Žinoma, kai reikia apmokėti sąskaitą už centralizuotą šilumos tiekimą, nepriklausomai nuo joje įrašytų sumų, didelio džiaugsmo nebūna. Bet uteniškius gal savotiškai paguostų žinojimas, kad šešetuku prasidedančios kainos tėra tik vos keliuose Lietuvos rajonuose: pirmiausia, žinoma, Utenos, po to Mažeikių, Tauragės, Šilutės ir Panevėžio.
Ne kažin kiek ir tokių rajonų, kuriuose šilumos kainos prasideda skaičiumi septyni: Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Radviliškio, Varėnos, Šilalės, Molėtų ir Širvintų. Užtat kitų rajonų gyventojai, be abejo, pavydi uteniškiams, nes, tarkime, visaginiečiai už centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandę moka 10,08; Vilniaus šilumos tinklų klientai – 10,66; Plungės gyventojai – 10,07; Šalčininkų – 10,16; Akmenės – 10,34; Kretingos – 10,45; Trakų – 12,60; o „Nemėžio komunalininko“ klientai –12,60; Velžio komunalinio ūkio šilumos vartotojai –14,85; „Balterma ir Ko“ – 16,04 ct.
Labiausiai uteniškiams šilumos kainų turėtų pavydėti Nemenčinės komunalininkų aptarnaujami Vilniaus rajono vartotojai – jie moka 18,64 ct už kilovatvalandę.

Tęsinį skaitykite 2022 03 26 „Utenyje“