Aktualijos

Koronaviruso iššūkiai: nauji poreikiai diktuoja naujų pareigų būtinybę

Nuo kovo 25 d., galutinai nustačius grįžusių iš užsienio asmenų 14 dienų izoliacijos sąlygas, kai grįžusieji, pasirašę pasižadėjimą, gali izoliuotis ir savo pasirinktose vietose, savivaldybės buvo įpareigotos atsivežti tuos savo rajono gyventojus, kurie neturi nuosavo transporto ir negali savarankiškai grįžti namo. Grįžtančių iš užsienio uteniškių atvežimą į Uteną koordinuoti buvo paskirtas jaunas teisininkas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyr. specialistas Dovydas Datenis.
„Daugiausia grįžtančių tenka atsivežti iš Kauno ir Vilniaus, – pasakojo koordinatorius. – Vieną rajono gyventoją atsivežėme iš Saločių pasienio punkto. Daugelis grįžtančiųjų – tolimųjų reisų vairuotojai. Turėjome šešis vairuotojus užsieniečius, kurie galėjo rinktis: ar izoliuotis Utenoje, ar keliauti tranzitu per Lietuvą, t. y. įsodinti į autobusą jie būtų nuvežti iki pasienio. Bet minėtų vairuotojų asmeniniai daiktai buvo likę Utenoje, tad jie buvo izoliuoti Utenoje ir šiuo metu jau išvyko į savo šalis.“
Pasak Dovydo Datenio, vienas svarbiausių jo darbų – koordinuoti institucijų veiksmus, išsiaiškinti, kada galima atsivežti grįžusiuosius, iš kur pasiimti, kada siųsti autobusą į vieną ar kitą oro uostą ir kt. Pirmą dieną, kovo 25-ąją, kai savivaldybės pradėjo atsivežti savo rajonų gyventojus, Dovydas pats važiavo ir rinko atvykusiuosius iš Vilniaus ir Kauno. „Darėm didelį ratą, kad galėtume per vieną dieną atsivežti visus atvykusius, tad užtrukom iki vėlumos, – pasakojo Dovydas. – Iš viso tąkart į Uteną atvežėm 6 grįžusiuosius.“ Kad būtų saugu važiuoti visiems, autobusas buvo specialiai parengtas, vairuotojo vieta atskirta nuo keleivių, Dovydas ant keleivių sėdynių padėjo apsaugos priemones, kad visi įlipusieji iškart žinotų, kur sėsti, ir galėtų tomis priemonėmis pasinaudoti. Autobusas taip parengiamas kiekvieną kartą, kai tik tenka važiuoti atsivežti atvykusiųjų.
Per dieną Dovydas sulaukia labai daug skambučių, atsako į ne vieną dešimtį žinučių ir el. laiškų. Štai pirmą dieną Dovydo telefonas skambėjo daugiau kaip 150 kartų. Skambinančiųjų klausimai – įvairūs: apie galimybę izoliuotis namuose arba savivaldybės paskirtose patalpose, apie galimybę iš oro uosto parvykti į Uteną savo transportu, apie savivaldybės izoliacijai paskirtas vietas, apie tai, ką jie turės daryti po 14 d. izoliacijos ir kt.
„Atvežę grįžusiuosius į Uteną, apgyvendiname arba viešbutyje „Angelo menė“, arba nuvežame tiesiai į pasirinktą izoliacijai vietą: namus, sodybą, – sakė koordinatorius. – Šiuo metu „Angelo menėje“ yra izoliuota 11 asmenų. Kiek teko patirti, gyvenimu viešbutyje žmonės yra patenkinti, maistas nemokamas, gyventojams būtina laikytis tik vienos sąlygos – niekur neiti iš kambario. Kol kas policijos kviesti į viešbutį nereikėjo.“
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.