Aktualijos

KOKIE SPEKTAKLIAI LAUKIA IŠRANKESNIŲ ŽIŪROVŲ?

https://unsplash.com/photos/people-watching-concert-during-nighttime-RV6-09J3HYU

Spektakliai Lietuvoje savo žiūrovų laukia ne tik žymiausiuose, bet ir eksperimentiniuose profesionaliuose teatruose. Vien Vilniuje jų yra net keletas. Tai Artūro Areimos teatras, Užupio teatras, eksperimentiniai teatrai – „Atviras ratas“, „Meno fortas“, „Ramūno ateljė“, „Menų spaustuvė“ ir kt. Šiuos teatrus dažniausiai renkasi išrankesnio meninio skonio žiūrovai.

Ką žiūrovus kviečia pažiūrėti Artūro Areimos teatras?

Artūro Areimos teatras 2024 metais švenčia savo dešimties metų sukaktį. Tai postdraminis teatras, kur spektaklio teksto atsiradimą lemia ne dramaturgas, o lygiavertis režisieriaus, aktorių ir dramaturgo bendradarbiavimas. Šis teatras kviečia į monospektaklį pagal Stefano Cveigo novelę „Amokas“.

Novelės autorius dažniausiai vaizduoja savo jausmus tramdančius ir slepiančius asmenis, kurie galiausiai neišlaiko vidinio slogučio ir dvasiškai apsinuogina. Spektaklyje pasakojama apie gydytoją, kurio prašoma atlikti abortą. Pagrindinė tema – situacija, kurioje gydytojas privalo pasirinkti – ar likti ištikimam savo dvasinėms vertybėms, ar pasirinkti nešališkumą.

Kas dedasi teatro laboratorijoje „Atviras ratas“?

Teatro laboratorija „Atviras ratas“ neseniai pristatė premjerinį spektaklį „Akvariumas“ (režisierė Ieva Stundžytė). Šis scenos kūrinys – tai teatro, kino bei muzikos menų kokteilis, leidžiantis žiūrovams atpažinti save teatre. Spektaklio veiksmo ašis sukasi aplink keturis vienas kito nepažįstančius žmones. Jie atsitiktinumo dėka suvesti į keistą akistatą, kuri savo emociniu turiniu labai artima košmarui.

Spektaklyje be jokių priedangų ir užuolankų atvirai kalbama apie intymumo ir nuoširdaus žmogiškojo ryšio turėjimo poreikį, kuris išryškėja iš karto po to, vos tik žmogus ima sąmoningai suvokti aplinką, kurioje atsidūrė po gimimo. Nė vienas iš mūsų nenori visas savo gyvenimo dienas leisti vienumoje tarp mums abejingų žmonių. Apie tai ir byloja spektaklis „Akvariumas“.

Kas dedasi „Menų spaustuvėje“?

„Menų spaustuvėje“ – šiuolaikinių scenos menų centro Juodojoje salėje žiūrovų laukia Lietuviškas spektaklis „Kiti“, pastatytas pagal Žano Polio Sartro pjesę „Išėjimo nėra“ (režisierius Darius Gumauskas). Veiksmo vieta – kambarys, į kurį papuola keturi visiškai nepažįstami žmonės.

Kas šiurpiausia, iš šio kambario nėra nė menkiausios galimybės išeiti. Be to, jis stebėtinai primena savotišką pragarą, nes kuo daugiau šiame kambaryje praleidi laiko, tuo labiau išryškėja kiekvieno čia esančio asmens menkumas ir juokingumas.