Aktualijos

Kazachstano Respublikos ambasadoriaus vizitas Utenoje

Spalio 2 d. Utenoje lankėsi Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje J. E. p. Viktor Temirbaev su patarėju Seržan Kadyrbaev. Kartu su garbiais svečiais atvyko ir LR Seimo narys, Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupės pirmininko pavaduotojas Edmundas Pupinis.
Svečiai susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, mero patarėju Vidmantu Valinčiumi, savivaldybės administracijos direktoriumi Audriumi Remeikiu.
„Kazachstano Respublikos ir Lietuvos bendradarbiavimas – stiprus ir glaudus, – apie vizito tikslą kalbėjo ambasadorius. – Stipresni ryšiai yra su Lietuvos didmiesčiais Vilniumi, Kaunu, Klaipėda. Šiuo metu mūsų žvilgsnis krypsta į Lietuvos regionus, kuriuose yra daug potencialo. Siekiame užmegzti ir plėtoti tarpregioninius ryšius. Jau esam aplankę ne vieną Lietuvos rajoną. Utenoje sėkmingai vystoma pramonė bei verslas, o tai mus labai domina.“
V. Temirbaev pristatė savo šalį, kalbėjo apie pramonės plėtrą, verslo perspektyvas, ekonomines reformas, naujų įmonių steigimą bei naujų darbo vietų kūrimą, jau esamų įmonių modernizavimą. „Mūsų šalyje yra planuojamas kazachų kalbos abėcėlės perėjimas nuo kirilicos prie lotyniškų rašmenų. Tikimės, kad tai įgyvendinti pavyks iki 2025 metų. Tada ir lietuvių, ir kazachų pavardes galėsime rašyti tais pačiais rašmenimis“, – šypsodamasis kalbėjo ambasadorius.
Utenos rajono savivaldybės meras, kalbėdamas apie Uteną, akcentavo, kad nė viena mieste esanti pramonės gigantė nebankrutavo, kaip atsitiko su kitomis Lietuvos įmonėmis. Atvirkščiai, jos buvo modernizuotos ir išplėtojo savo veiklą.
„Pasauliui mes prisistatome kaip pramonės miestas, kuriame pramonės teritorijos puikiai dera su žaliosiomis rekreacijos zonomis, – sakė meras. – Miesto parkai aukščiausiais balais įvertinti ir Lietuvos, ir tarptautiniu mastu.“ Taip pat meras pabrėžė sėkmingą Utenos tarptautinį bendradarbiavimą su dešimčia pasaulio šalių, tarp kurių – ir Palestina, Kinija, Švedija. Meras išreiškė viltį, kad Utenos miestų partnerių sąraše netrukus atsiras ir kurio nors Kazachstano miesto vardas. Ambasadorius pritarė merui ir sakė, kad tokia galimybė visai tikėtina.
„Norime surinkti kuo daugiau informacijos apie Utenos pramonę, verslus, įmones, investavimo galimybes, – baigiantis vizitui kalbėjo V. Temirbaev. – Esam atviri ir pasiruošę glaudžiai bendradarbiauti.“ A. Katinas patikino, kad visa reikalinga informacija ambasadą pasieks netrukus.
Po susitikimo Utenos rajono savivaldybės administracijoje garbūs svečiai lankėsi Utenos įmonėse UAB „Biovela–Utenos mėsa“ ir AB „Utenos trikotažas“, viešėjo A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. V. Temirbaev mūsų skaitytojams paliko dovaną – į lietuvių kalbą išverstų kazachų pasakų leidinį.
Utenos rajono savivaldybės administracija