Aktualijos

Jau netrukus ramų Ukmergės kraštą sudrebins trankiausias Lietuvos festivalis „Kilkim Žaibu“

Ilgiausiomis metų dienomis, birželio 21-23 d., Ukmergės rajone į istorinį prezidento Antano Smetonos dvarą suvažiuos tūkstančiai baltiškos kultūros ir ekstremalios muzikos gerbėjų. Čia, ant Lėno ežero kranto, rengiamas festivalis „Kilkim Žaibu“ kiekvienais metais džiugina garsiausiomis pasaulyje sunkiosios muzikos grupėmis ir daugeliui lietuvių bei šalies svečių jau tapo svarbiausiu vasaros renginiu.

„Jau dvidešimt ketvirtą kartą rengiamas festivalis kiekvienais metais atsinaujina, stiprėja ir garsėja. Išaugome nuo nedidelio, bet principingo festivalio iki renginio, kuriame kasmet renkasi tūkstančiai jaunų ir senų, vienišų ir atvykstančių šeimomis. Svečius kasmet džiuginame garsiausių pasaulio grupių koncertais. Neblėstančio komandos entuziazmo dėka kasmet patobulėjame, augame ir gebame svečius nustebinti bei nudžiuginti naujovėmis ir vis kokybiškesne pramoga“, – sako festivalio sumanytojas ir organizatorius Daividas Kurlis.

Šiemet Rasų šventę kartu su festivalio lankytojais sutiks tokios metalinės muzikos žvaigždės, kaip „Moonspell“, „Ensiferum“, „Rotting Christ“, „Carpathian Forest“, „Jungle Rot“, „Vulture Industries“, „Panzerfaust“, „Gutalax“ ir dešimtys kitų aukščiausio kalibro ekstremalios muzikos grupių iš viso pasaulio.

Daug dėmesio bus skiriama ir mūsų šalies sunkiosios muzikos kūrėjams. Ant scenos lips vieni stipriausių juodojo metalo kūrėjų Lietuvoje „Luctus“, daugiau nei prieš dvi dešimtis metų išgarsėjusi grupė „Mountainside“, humoro nestokojantys „Shvininiai Sharvai“. Specialią, sunkiausią savo kūrybinėje istorijoje programą paruošė legendinė roko grupė „Bix“. Folkloro gerbėjus džiugins „Tankuojis“, „Kūlgrinda“, „Svirtis“, „Lietis“, „Vilkači“ ir kiti kolektyvai.

Muzika, Lėno pakrantėje sklisianti nuo dviejų scenų, netils tris dienas ir tris naktis. Tačiau tai, anot D. Kurlio, toli gražu ne vienintelė priežastis atvykti į „Kilkim Žaibu“.

„Festivalis turtingas ir savo tradicijomis bei kultūrine programa. Svečiai turės galimybę susipažinti su viduramžių lietuvių genčių buities ypatumais ir kovos tradicijomis. Drąsiausieji galės išbandyti jėgas rungdamiesi viduramžiškoje vikingų futbolo aikštelėje. Rasų šventę švęsime trumpiausią metų naktį degindami šiaudines skulptūras. Negalima nuvertinti ir atsitiktinių pažinčių su bendraminčiais ar susitikimų su čia pat prieš metus matytais draugais. Neabejojame, kad šios trys dienos prabėgs kaip akimirka, bet atmintyje įstrigs ilgam“, – tikina renginio organizatorius.

Festivalis „Kilkim Žaibu“ birželio 21-23 d. vyks Ukmergės rajone, ties Užulėnio kaimu, istoriniame prezidento Antano Smetonos dvare.