utenis 11

Friday, July 19, 2019

I. Bendrosios žinios. Tęsinys

12. Norintysis iš tikrųjų tarnauti Kristui iš pat pradžių tam tegul sutelkia visas savo pastangas, kad su dvasios tėvo pagalba ir pagal savo supratimą tinkamai pasirinktų gyvenamąją vietą, kelią ir mokymąsi, nes ne visiems tinka gyventi bendrai ir ne visi gali gyventi tyloje. Kiekvienas gerai turi apsispręsti, koks kelias atitinka jo būdo savybes.
13. Vienuoliškasis gyvenimas gali būti trejopas: gyvenimas vienumoje – atsiskyrus, gyvenimas tyloje su vienu arba dviem ir kantrus gyvenimas bendrai su broliais.
14. Kas iš tikrųjų pamilo Viešpatį ir ieško būsimosios dangaus karalystės, kas tikrai sielvartauja dėl savo nuodėmių, kas neabejodamas tiki Paskutiniuoju teismu ir amžinosiomis kančiomis, giliai išgyvena dėl išėjimo iš šio pasaulio, tas jau nebepamils nieko laikino, nesirūpins dvarais bei turto gausinimu, šio pasaulio garbe ir išvis niekuo šiame pasaulyje, bet, atmetęs bet kokius pasaulietinius ir net kūniškus rūpesčius, nuogas ir be jokio nerimo seks Kristumi, nepaliaujamai žiūrėdamas į dangų ir iš ten laukdamas pagalbos, kaip pasakyta: „Glaudžiuosi prie tavęs, Tavo dešinė mane palaiko“ (Ps 63, 9); „Bet aš nevengiau būti ganytoju tavo tarnyboje, nelaimės dienos aš netroškau“ (Jer 17, 16).
15. Būtų gėda, viską palikus, vėl imti rūpintis tuo pačiu. O tai reiškia, kad, kai išeini, nereikia gręžiotis atgal.
16. Klausykis, ką Viešpats pasakė tam jaunuoliui, kuris beveik visus įsakymus vykdė: „Vieno tau trūksta – parduok visą, ką turi, ir pinigus išdalyk vargšams, save padaryk vargšu, kad galėtum išmaldą priimti iš kitų“ (plg. Lk 18, 22; Mt 19, 21).
17. Būkime atidūs ir dėmesingi sau, kad, nusprendę eiti siauruoju keliu, iš tikrųjų neklaidžiotume plačiajame. Siaurasis kelias yra šis: apriboti pilvo norus, atlikti naktinius stovėjimus, saikingai gerti vandenį ir valgyti duoną, būti pajuokiamam, pakęsti priekaištus, atsisakyti savo valios, kentėti išpuolius, nesiskųsti, kai esi smerkiamas, išdidžiai pakelti apmaudą, kai esi skriaudžiamas, nesisieloti, kai apkalba, nepykti, kada teisia, ir nusižeminti, kai žemina. „Palaiminti einantys šiuo keliu, nes jų yra dangaus karalystė“ (plg. Mt 5, 3–12).
18. Kas galvoja, kad nebeturi aistros kokiam nors daiktui, o jį praradęs savo širdyje liūdi, tas pats save apgaudinėja ir gundo.
19. Šis uostas – atsiskyrimas nuo pasaulio – žmogui gali būti tiek išsigelbėjimo, tiek ir nelaimių priežastis. Tie, kurie yra perplaukę šią minčių jūrą, visa tai žino. Bet yra graudus vaizdas, kada matai, kaip žmonės, išsigelbėję iš jūros gelmių, paskęsta uoste.
20. Pasitraukęs iš pasaulio, prie jo nebesiartink, nes aistros gana lengvai sugrįžta.
21. Kaip rykštės venk tokių vietų, kuriose yra galimybė nuopuoliui, nes kai nematai uždrausto vaisiaus, ne taip stipriai jo nori.
22. Sekime Loto pavyzdžiu, o ne jo žmonos pėdomis, nes siela, atsigręžusi į ten, iš kur išėjo, panaši į druską, praradusią sūrumą. Bėk iš Egipto nelaisvės neatsisukdamas, nes siela, atsigręžusi atgal, nepamatys Jeruzalės, t. y. žemės, kur nėra aistrų.
23. Tegul būna tėvu tau tas, kuris nori ir tau gali padėti nusimesti nuodėmių naštą; motina lai būna liūdesys, kuris pajėgus nuplauti blogį; broliu – tas, kuris taip pat, kaip ir tu, veržiasi pas Aukščiausiąjį; neatskiriama sugyventinė tau tebūnie atmintis apie mirtį; mylimais vaikais lai tampa širdies atodūsiai; vergu tegul būna tau tavo kūnas, o draugai – dangaus Jėgos, kurios išėjimo momentu tau bus naudingos. „Tokia yra bendrija tų, kurie į jį kreipiasi“ (Ps 24, 6).
24. Atsiskirdami nuo pasaulio, mes turime pasirinkti tokias vietas, kuriose neliktų vietos pagundai ir puikybei, nes jeigu pasirenkame priešingai, tuomet mūsų veiksmus lemia aistros.
25. Kaip neįmanoma viena akimi žiūrėti į dangų, o kita – į žemę, taip neįmanoma nepasmerkti sielos vargams ir nelaimėms, jei mintimis ir kūnu nenusigręši nuo giminystės su pasauliu.
26. Geras ir Dievui įtinkantis gyvenimo būdas yra įgyjamas per didelius vargus bei dvasinius žygdarbius. Tačiau visa tai, kas buvo įgyta alinančiomis pastangomis, gali būti prarasta per vieną akimirką: „Blogos draugijos gadina gerus papročius!“ (1 Kor 15, 33).

Bus daugiau

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Ėjo ežiukas per mišką ir meditavo:
– Aš nepavargęs, aš nepavargęs…
Bet greitai pavargo. Atsisėdo ant kelmelio ir meditavo toliau:
– Aš ne ežiukas, aš ne ežiukas…
***
Sėdi ežiukas medyje, mezga dviratį ir galvoja:
– Kam man tie balti sportbačiai, vis tiek nerūkysiu…
***
Sociologai nustatė, kad 99% žmonių, atsisėdusių ant ežio, rūpinasi savuoju užpakaliu, ir tik 1% pagalvoja apie ežio likimą.
***
Ėjo ežiukas per dykumą, o kobra viską matė…

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas