Mūsų sveikata

Neskubėkite į vaistinę

Ožkos pienas
Apie ožkos pieną sveikatai tikrai ne vienas esame girdėję, bet kažin ar visi žino, jog po motinos pieno jis yra pats vertingiausias. Ožkos pieną gali gerti tiek suaugusieji, tiek vaikai.
Ožkos pieno negalima kaitinti daugiau nei iki 47 laipsnių, nes esant 54 laipsniams žūsta daugelis naudingų medžiagų. Dėl šios priežasties gydomųjų savybių netenka ir pasterizuotas ožkos pienas.
Šviežias ožkos pienas yra švarus produktas. Jis kur kas švaresnis nei karvės pienas. Įrodyta, kad karvių piene susidaro daug gleivių, kurių ožkos piene nėra. Ožkos neserga tuberkulioze, brucelioze ir kitomis ligomis, kuriomis serga karvės.

Rūgštynės
Rūgštynės – tai ne tik maisto produktas, tinkantis sriuboms, salotoms, bet tai ir vaistas, gydantis skrandžio ir žarnyno ligas.
Rūgštynės naikina puvimą sukeliančius mikrobus, pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis (jei sergate gastritu, enterokolitu), jas patariama valgyti viduriuojant.
Šviežius rūgštynių lapus siūloma dėti ant žaizdų ir sumušimų. Nustatyta, kad rūgštynės pasižymi raminamosiomis savybėmis, todėl jas patariama valgyti antroje dienos pusėje.

Reumato gydymas
Liaudies medicinos žinovai reumatą pataria gydytis šarminėmis voniomis. Reikia padaryti taip: pirmiausia paruoškite beržo pumpurų antpilą santykiu 1:10. Po to paimkite lygiomis dalimis šio antpilo ir beržo pelenų ir šį mišinį virkite apie 20 minučių. Leiskite nusistovėti vieną parą.
Po paros pelenai nugrims į dugną, o viršuje bus švarus šarminis nuoviro sluoksnis. Šį nuovirą kruopščiai nukoškite per daugiasluoksnę vatą ir supilkite į 30–32 laipsnių temperatūros vandens vonią. Vonioje vandens turi būti iki pažastų. Joje išbūkite apie 10–15 minučių. Išlipę iš vonios, išgerkite karšto beržų lapų antpilo, kad geriau išprakaituotumėte. Jei taip gydysitės, išsigydysite net ir įsisenėjusį reumatą.

Sąnarių skausmai
Sąnarius ima skaudėti ne vien dėl traumų, uždegimų, bet ir prieš oro pasikeitimus. Tai vienas iš žmogaus organų (bet ne vienintelis), kuris kaip barometras reaguoja į atmosferos slėgio pokyčius. Netgi mokslininkai tiria, kaip oras veikia gyvūnus, augalus ir žmones, kaip keičiasi ligų simptomai, kokių atsiranda laikinų ir ilgalaikių fizinių pokyčių, priklausomų nuo oro.
Kai atmosferos slėgis sumažėja, gali šiek tiek nukristi kraujo spaudimas. Žema aplinkos temperatūra skatina kraujagyslių susitraukimą ir susiaurėjimą. Kai oras malonus, šiltas, tikimybė, kad kraujo spaudimas netikėtai pakils, yra labai maža.
Besikeičiantys metų laikai, karštas oras gali apsunkinti kvėpavimą, sukelti astmos priepuolių. Taip yra todėl, kad tuomet paprastai padidėja aplinkos užterštumas. Labai svarbu pradėti vartoti vaistus nuo alergijos porą mėnesių prieš prasidedant žiedadulkių sezonui.
Barometrinis slėgis kai kuriems žmonėms gali sukelti galvos skausmus, nors priežastis, kodėl taip nutinka, nevisiškai aiški.
Degeneracinius sąnarių skausmus apmalšins gydomojo purvo, parafino, džiovintų žolynų kompresai. Kokie kompresai tinkamesni – šalti ar šilti – priklauso nuo ligos eigos. Ligai paūmėjus – prasidėjus sąnario uždegimui, atsiradus tinimui – dedami šalti kompresai su ledo kubeliais, purvu, gydomuoju arba paprastuoju moliu.
Uždegimui atslūgus šilti kompresai padeda geriau aprūpinti sąnarius krauju.
Uždegiminius sąnarių skausmus (artritą) malšina kartą per dieną ant nesveiko sąnario uždėtas jonažolių arba arnikų aliejaus kompresas (įtrinkite jo į sąnarius). Triskart per dieną gerkite po puodelį dilgėlių arbatos: šaukštą džiovintų dilgėlių užplikykite puodeliu vandens ir palikite pritraukti (apie 10 min.). Vaistinėse galite įsigyti natūralių preparatų sąnarių skausmui lengvinti: vaistinių agurklių kapsulių, arnikų arba taukių tepalo.
Podagrinius sąnarių skausmus malšina dirvinio asiūklio arbata. Kupiną šaukštelį dirvinių asiūklių užpilkite 250 ml vandens.
Turėtų padėti ir šlapimo išsiskyrimą skatinanti beržų lapų arbata: du šaukštelius beržų lapų užplikykite 250 ml vandens, po 10 minučių nukoškite. Kasdien gerkite po 2 puodelius. Žmonėms, sergantiems širdies, inkstų, šlapimo pūslės ligomis, šios arbatos gerti nepatartina.
Pravartu nepamiršti, kad yra ir kitokių sąnarių skausmo priežasčių. Tai metabolinės ir endokrininės ligos (cukraligė, nutukimas, onkologinės ligos, taip pat artritas). Be to, sąnariams gali pakenkti ir vaistų, alkoholio, traumų sukeltos ligos.
Sąnarių skausmas ne visuomet yra sąnarių ligų simptomas. Gana dažnai tai visai kitos ligos požymiai, todėl rasti skausmo priežastį ir paskirti gydymą gali tik gydytojas.