utenis 11

Monday, June 17, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

Prasigerti galima ir nuo lenkiškos degtinės

Vytautas Kazela

Valstiečių valdžią galima pagirti bent jau už du dalykus. Pirmasis – už rūkalų kontrabandos iš Rusijos ir Baltarusijos minimalizavimą, antrasis – už kai kurias pergales alkoholizmo fronte. Rūkalai kaip duona kasdieninė – jų reikia kiekvieną dieną ir panašiais kiekiais. Paprastai rimti rūkaliai rūko to paties pavadinimo cigaretes ir jiems nelabai patinka, kai reikia ką nors keisti. Sienos su Karaliaučiaus sritimi sutvarkymas lėmė stiprų rusiškų rūkalų kontrabandos sumažėjimą. Baltarusiškos cigaretės yra kur kas prastesnės kokybės, todėl jas perka tik mažiausias pajamas gaunantys Lietuvos piliečiai. Atsivežti pigių rūkalų iš Europos Sąjungos šalių neįmanoma, nes kainų skirtumai yra labai nedideli. Kontrabandinių rūkalų pasiūlos mažėjimas lėmė tai, kad nemažai rūkalių ryžosi kardinaliam žingsniui ir metė rūkyti. O tai jau nemaža pergalė, kuri ateityje lems mūsų žmonių sveikatos pagerėjimą.

Tęsinį skaitykite 2019 06 12 „Utenyje“

Porinkiminės dėlionės

Vytautas Kazela

Nei prezidento, nei Seimo rinkimai nėra šachmatų turnyras, kuriame žaidžia didmeistriai. Tai greičiau atrankinis turnyras, kuriame, susiklosčius atitinkamoms aplinkybėms, gali laimėti bet kas. Čia nemaža ir atsitiktinumo galimybė. Tačiau, kai prezidento rinkimai laimimi tokiu milžinišku skirtumu, kalbėti apie atsitiktinumą nėra prasmės. Iš esmės jau prieš pirmąjį balsavimą buvo aišku, kad rinkiminis pyragas apylygiai bus dalijamas į tris dalis. Pirmoji dalis – Gitanas Nausėda, antroji – Ingrida Šimonytė, trečioji – visi kiti. Prieš prasidedant antrajam prezidento rinkimų turui buvo aišku, kad savo trečdalius išsaugojo ir G. Nausėda, ir I. Šimonytė. Liko vienintelis klausimas – kaip abu pretendentai pasidalys laisvą trečdalį.
Paaiškėjus galutiniams rezultatams tapo aišku, kad jokių dalybų nebuvo. Ingrida liko prie savo kraičio, kurį jai sukrovė net ne dešiniųjų flango rinkėjai, bet tik konservatorių elektoratas. Mūsų aptariamas trečdalis nebalsavo ir už Gitaną. Tai buvo protesto balsai. Ir jie atiteko G. Nausėdai. Daryčiau prielaidą, kad, jei jis nepadarys lemtingos klaidos, bus perrinktas ir antrai kadencijai. Konservatoriai galėjo sukelti daugiau intrigos, jei į prezidento rinkimus būtų iškėlę, pavyzdžiui, Vygaudo Ušacko kandidatūrą. Žmogui, tariančiam I. Šimonytės pavardę, ji asocijuojasi su V. Landsbergiu ir A. Kubiliumi. Todėl ji ir renka tik konservatorių elektorato balsus. V. Ušackas galėjo pritraukti platesnį ir spalvingesnį rinkėjų ratą. Šie rinkimai buvo svarbūs dar ir tuo, kad jie padėjo pamatus 10 metų. Pasibaigus pirmajai G. Nausėdos kadencijai naujų ir rimtų kandidatų neatsiras. Tiesa, kandidatuoti galės G. Landsbergis, bet sudaryti konkurencijos G. Nausėdai jis nepajėgus.

Tęsinį skaitykite 2019 06 05 „Utenyje“

Ištremkite mane į Briuselį

Vytautas Kazela

Praėjusį sekmadienį užsibaigė nuo praėjusių metų pabaigos užsitęsusi stichinė nelaimė – rinkimai, gerokai nusausinę valstybės iždą, lyg netikėta perkūnija į šipulius sudaužę daugelio partijų ir save įsimylėjusių politikų viltis.
Sekmadienio ryte apsilankęs interneto portaluose užsikrėčiau nuotaika, kad Lietuvoje vyksta lemtingi dalykai – renkame Lietuvos Prezidentą ir išsiunčiame 11 asmenų į Europos Parlamentą.
Kadangi, kai ši apžvalga pasieks skaitytoją, rinkimai jau bus pasibaigę, mano mintys rinkėjų apsisprendimui neturės jokios įtakos, galiu išsakyti tiek savo nuomonę, tiek pastebėjimus.

Aišku, nebus nei valdžios vertikalės, nei horizontalės, todėl valdžios struktūros bus priverstos
daugiau tartis tarpusavyje, ieškoti rinkėjų palaikymo.

Sunkiai mokomės demokratijos meno. Nedvejokite, jūs nieko blogo nepadarėte, kai į savivaldybių tarybas rinkotės vienas politines jėgas, į Seimą ir į Prezidentūrą dar kitas. Aišku, nebus nei valdžios vertikalės, nei horizontalės, todėl valdžios struktūros bus priverstos daugiau tartis tarpusavyje, ieškoti rinkėjų palaikymo.
Ir dėl Prezidento rinkimų galutinių rezultatų visai nesvarbu. Svarstyti, kuris kandidatas yra geriau, yra tas pat, kas svarstyti, kas geriau – isterijos ar panikos priepuolis. Viena, ką parodė šie rinkimai, yra tai, kad Lietuvoje kaip niekad anksčiau trūksta asmenybių. Kad ir ką besirinktum, vis tiek lieka abejonių, kaip vienas ar kitas kandidatas pasielgs susiklosčius vienoms ar kitoms aplinkybėms. Dar per savivaldos rinkimus pastebėjau, kad dabartiniai politikai yra kur kas mažiau prognozuojami. O tai jau pavojinga.

Tęsinį skaitykite 2019 05 29 „Utenyje“

Kai iki finalo tik kelios dienos

Nepatinka man rinkimų rezultatai. Mane ima siaubas, kaip lengvai galima apkvailinti žmones. Kažkas vaikščiojo po namus ir aiškino, kad nereikia balsuoti už dvigubą pilietybę, kad nereikia mažinti Seimo narių skaičiaus. Kitaip bus blogai. Oi, kaip blogai! Ką galvojo aštuonias klases prieš septyniasdešimt metų baigę senoliai? Gražiai kalba ponai. Išsilavinę. Gėda paklausti, kam ir koks tas pavojus gresia. Jie protingesni, jų reikia klausyti. Būkite drąsūs, ponai, išdrįskite prisiimti atsakomybę už tai, kad atskyrėte vaikus nuo tėvynės ir kad siurbėlių ant tautos kaklo nesumažinote. Šventoje tyloje dabar rymo Seimo narys Ž. Pavilionis ir daugelis kitų, kurie kažkada buvo aktyvūs kovotojai, kad iš Lietuvos išvaryti mūsų vaikai neprarastų gimtosios šalies pilietybės. Kas ir kuo jūsų gerkles užkišo?

Tęsinį skaitykite 2019 05 22 „Utenis“

Ką skelbia Velykų varpai

Vytautas Kazela

Toks jau tas gyvenimas. Didžiąją jo dalį darai ne tai, ką nori, prie ko širdis traukia, o tai, ką reikia. Štai net kunigai skundžiasi, kad mažėja pašaukimų. Tarp kelių parapijų vienas kunigėlis blaškosi. Tiesa, krikštynų ir vestuvių beveik nebebūna. Tik laidotuvės ir mišios už mirusiuosius. Palydėjai aštuoniasdešimtmetę močiutę į kapų kalnelį ir bažnytėlėje atsiranda dar viena tuščia vieta, kurios jau niekas nebeužpildys. Bažnyčių tuštėjimo metas. Dar per šventes ir sekmadieniais susirenka būrelis moterų, o šiokiadieniais į rytines mišias tik viena ar dvi arčiau gyvenančios beateina.

Tęsinį skaitykite 2019 04 24 „Utenyje“

Kodėl netikiu referendumo sėkme

Vytautas Kazela

Prisiekė naujoji savivaldybės Taryba. Geriau būtų sakyti, kad prisiekė 25 žmonės, kuriais labiausiai pasitikėjo rajono bendruomenė, arba tie, kurie sugebėjo įtikinti žmones, kad jie yra geriausi. Rinkėjas visada yra teisus. O tai, kad tiek Utenos, tiek Zarasų, tiek Ignalinos rajone valdančioji dauguma turi tik vienu balsu daugiau nei opozicija, yra gal ir visai neblogai. Atsiranda dialogo galimybė. Sprendimai nebus priimami buldozeriniu principu. Opozicijoje esantys politikai taip pat negalės balsuoti prieš nesiūlydami geresnės alternatyvos. Kritika dėl kritikos jau negalima. Žmonės labai greitai įsidėmės tuos politikus, kurie destabilizuoja padėtį Taryboje. Rajono mero pasiūlytas ir Tarybos valdančiosios daugumos balsais patvirtintas mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas.
Tokia jau yra politika. Neabejoju, kad, susiklosčius palankioms aplinkybėms, mero pavaduotoju būtų sutikęs tapti bet kuris Tarybos naujokas. Ir dar. Kai moralizuoja jauni dar valdžioje nebuvę politikai, aš juos suprantu, bet kai tai daro seni vilkai, man darosi nesmagu. Nes atsimenu, kaip jie elgėsi patys būdami valdžioje. Ir kiti prisimena.

Tęsinį skaitykite 2019 04 17 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Pavydus vyras savo žmonai:
    – O už milijoną dolerių tu permiegotum su, tarkim, kad ir Briusu Vilisu?
    Įpykusi žmona:
     – Permiegočiau, jei tik sugebėčiau tiek surinkti...
***
    – Sakykit, kur jūs laikote savo santaupas?
    – Mintyse...
***
    – Atidarykite, policija!
    – O tai kokio velnio jūs ten užsidarėte?

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas