Aktualijos

Utenoje atidaryta karščiavimo klinika

Balandžio 20 d. Utenoje darbą pradėjo nauja įstaiga – karščiavimo klinika. Ji, kaip jau buvo rašyta, įkurta Utenos psichikos sveikatos dienos stacionare. Iškilmingo atidarymo juostelės kirpimo, šampano ir kitų įprastų atidarymo švenčių atributų šįkart nebuvo. Kaip juokavo Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Edvinas Ašoklis, kai karantinas baigsis ir karščiavimo klinika bus uždaroma, tada bus galima ir uždarymo juostelę perkirpti, ir pakelti šampano taurę į visų uteniškių sveikatą. O dabar vienas svarbiausių palinkėjimų – kad miesto ir rajono gyventojams netektų kreiptis į kliniką, o besikreipiančiųjų tyrimai parodytų tik paprastą peršalimą.
Darbo pradžios proga klinikoje lankėsi Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, administracijos direktorius Audrius Remeikis, Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga, savivaldybės gydytoja Eligija Židonienė. Svečius pasitiko Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Edvinas Ašoklis ir visa karščiavimo klinikos medikų komanda.
Kaip informavo vyr. koordinatorė Jolita Mačerauskienė, klinikos darbo laikas – nuo 10 val. iki 14 val. Savaitgaliais klinika nedirbs. Nurodytu laiku klinikoje darbuojasi viena medikų pamaina, kurioje – penki darbuotojai. Reikalui esant, pamainų skaičius gali būti didinamas. Karščiavimo klinikoje iš viso dirba 12 žmonių. Tai – šeimos gydytojos Loreta Mozūraitienė, Aušra Dilienė, Vaida Gaižutytė, Zina Žemčiugova, Rita Guzovijienė, rentgeno laborantės Roma Gineitienė, Zita Butkuvienė, Dana Šalkauskienė, laborantė Virginija Grašienė, vyr. koordinatorė Jolita Mačerauskienė, koordinatorė Eglė Kiliūtė ir valytoja Ramunė Sejūnaitė. Kiekvieną dieną dirbs koordinatorė, laborantė ir valytoja, o rentgeno laborantės ir šeimos gydytojos keisis.

Klinika įkurta Psichikos dienos stacionaro patalpose.


Karščiavimo klinika aprūpinta visomis reikiamomis asmens apsaugos priemonėmis. Jas klinikai parūpino Utenos rajono savivaldybė ir Utenos PSPC. Prieš rengiantis atidaryti kliniką, Psichikos sveikatos dienos stacionare buvo įrengtas atskiras įėjimas klinikos darbuotojams, parengti kabinetai pacientų apžiūrai, patalpos izoliavimui, personalo persirengimo kambariai, švaros zona ir kt.
Informuojame: 18–60 metų amžius pacientai į karščiavimo kliniką registruojami tik su šeimos gydytojo siuntimu. Šeimos gydytojas, susipažinęs su paciento būkle, priima sprendimą, ar jį nukreipti į karščiavimo kliniką. Į kliniką yra nukreipiami gyventojai, kuriems pasireiškė šie simptomai: kosulys, šaltkrėtis, gerklės skausmas. Kūno temperatūra turi būti ne mažesnė kaip 37,8 °C. Šeimos gydytojui išrašius siuntimą, su karščiuojančiu pacientu susisiekia klinikos koordinatorius ir praneša, kada, kur ir kaip atvykti. Atvykęs pacientas negali išlipti iš automobilio ir atidaryti lango. Su savimi jis turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu (taip pat, kaip ir mobiliame patikros punkte). Į karščiavimo kliniką pacientas gali užeiti tik gavęs leidimą ir užsidėjęs medicininę kaukę. Klinikoje pacientą apžiūri čia dirbantis gydytojas, atliekami kraujo tyrimai: bendras, C reaktyvinio baltymo tyrimas (CRB), krūtinės ląstos rentgenodiagnostinis tyrimas, o prireikus paimamas tepinėlis dėl koronavirusinės infekcijos. Po apžiūros ir atliktų tyrimų pacientas išleidžiamas į namus saviizoliuotis. Dėl tolimesnio gydymo turi susisiekti su savo šeimos gydytoju. Jei reikia, pacientas yra vežamas į gydymo įstaigą, kurioje gydomi sergantys koronavirusine infekcija.
Pirmą darbo dieną karščiavimo klinika sulaukė vieno sukarščiavusio paciento.
Utenos rajono savivaldybės administracijos inf.