Aktualijos

Socialiniuose tinkluose knibžda romantiškų sukčių

Genovaitė ŠNUROVA. Socialiniai tinklai, internetinės pažinčių svetainės ir mobiliosios bendravimo programėlės ne tik suteikia galimybę atrasti antrąją pusę, bet ir kelia riziką pakliūti į sukčių pinkles. Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, per trejus metus romantinio sukčiavimo mastas internete išaugo daugiau kaip tris kartus. „2017 m. turėjome 5 tokio nusikalstamo pobūdžio ikiteisminius tyrimus, o 2019 m. registravome 17 atvejų. Turimi duomenys rodo, jog visos nukentėjusios buvo moterys, kurių amžius – nuo 20 iki 80 metų“, – sako Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Laura Grondskė.
Pasak jos, reali nusikaltimų statistika gali būti ir gerokai didesnė – ne visi meilės kerų apžavėti asmenys tokiais atvejais kreipiasi į policiją. Žmonės jaučiasi pažeidžiami, gėdijasi, nenori atskleisti romantinių santykių subtilybių ir dėl jų patirtų finansinių nuostolių.
Išvilioja dešimtis tūkstančių eurų
Kriminalinės policijos duomenimis, 2018 m. romantiniu sukčiavimu užsiimantiems nusikaltėliams iš vienos nukentėjusiosios pavyko išvilioti daugiau kaip 40 tūkst. eurų. Praėjusiais metais išviliotos sumos siekė iki 10 tūkst. eurų.Sukčiai pinigų išvilioja įvairiausiais būdais. „Aukos nebūtinai iš karto konkrečią sumą perveda į sukčių sąskaitas. Pinigai viliojami ir kitokiomis formomis: apmokamos sąskaitos už įvairias paslaugas, pavyzdžiui, už transporto priemonių nuomą, turtines prievoles, aukos vardu imami kreditai“, – teigia L. Grondskė. (Tęsinys 2020 02 22 laikraštyje)