Aktualijos

Smulkiuosius verslininkus žlugdo mokesčių našta, pradedantieji neįvertina konkurencijos

Rasa MILERYTĖ

Ilgiau pasivaikščiojus po Uteną galima pamatyti vis naujas iškabas su užrašu „Išnuomojama“. Patalpos, kur dar vakar veikė smulkiojo verslo įmonės, šiandien ieško naujų šeimininkų. Prieš kelias dienas uteniškiai atkreipė dėmesį, kad uždaryta prie senojo SEB banko buvusi dėvėtų drabužių parduotuvė. Dar prieš kurį laiką miestiečiai pasigedo daug metų veikusios žaislų parduotuvės. Uteniškiams atrodo, kad verslas iš miesto traukiasi. pakalbinti smulkieji verslininkai sako, kad atsisakyti verslo tenka ne dėl konkurencijos, o dėl didžiulių mokesčių, tačiau Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Utenos skyriaus pirmininkas Vaidas Lankauskas akcentuoja, kad verslą pradedantys asmenys dažnai neįvertina rinkos.
Per penkerius metus išregistruota per 300 juridinių asmenų
Registrų centro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus Utenos rajone buvo įregistruota 310 naujų juridinių asmenų. Daugiausiai – uždarųjų akcinių bendrovių ir mažųjų bendrijų, taip pat asociacijų ir viešųjų įstaigų.
Tiksliai pasakyti, kokia veikla užsiimančių įmonių įsteigta daugiausiai, sudėtinga, kadangi, kaip informavo Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus, ne visos įmonės yra nurodžiusios savo veiklą.
„Taip pat gali būti, kad oficialiai deklaruojama veikla yra viena, bet realiai įmonė jos nevykdo ir užsiima kita veikla. Tačiau pastebima tendencija, kad pastaraisiais metais Utenos rajone labiausiai padaugėjo mažmeninės prekybos, aptarnavimo ir maitinimo srityse veikiančių įmonių“, – sakė Registrų centro atstovas spaudai.
Per tą patį laikotarpį daugiau nei 300 juridinių asmenų išregistruota, bet tai, spaudos atstovo teigimu, nebūtinai reiškia, kad verslas iš rajono traukiasi. „Tarp išregistruotų juridinių asmenų yra nemažai biudžetinių įstaigų, įmonių filialų ir atstovybių. Daugiau kaip pusė išregistruotų juridinių asmenų buvo individualios įmonės, kurių savininkai galbūt nusprendė savo veiklą tęsti pasirinkę kitą teisinę formą, pavyzdžiui, pastaruoju metu išpopuliarėjusias mažąsias bendrijas“, – informavo M. Samkus.

Tęsinį skaitykite 2019 12 28 „Utenyje“