Aktualijos

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

Genovaitė ŠNUROVA. Lapkričio 7 d. Utenos rajono savivaldybės administracija, atstovaujama mero Alvydo Katino, ir Utenos kolegija, atstovaujama direktoriaus doc. Raimundo Čepuko, pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
Prieš pasirašant sutartį, Utenos kolegijos direktorius doc. R. Čepukas sakė: „Susirinkome neeiline proga – pasirašyti bendradarbiavimo sutarties. Nors tas bendradarbiavimas vyko visą laiką, tačiau dabar mes tą procesą formalizuojam ir tikimės, kad sulauksime palankesnių rezultatų pirmiausia, žinoma, Utenos žmonėms, Utenos apskričiai, verslui, viešajam sektoriui ir kt. Toks mūsų pagrindinis šio susitikimo tikslas.“
Utenos rajono meras A. Katinas prisipažino, kad kolegijos problemas ir rūpesčius gerai žino, bet sutartis įgalins daug gilesnį, išsamesnį bendradarbiavimą tarp abiejų institucijų. „Savivaldybės administracija jau yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį su Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialu ir su buvusia Darbo birža (dabar Užimtumo tarnyba). Iš anksto buvome numatę, kad kitas žingsnis ir bus Utenos kolegija. Visų sutarčių tikslai ir uždaviniai, galima sakyti, tokie patys. Neskaitant sutarties teksto paraidžiui, man svarbu, kad tos sutartys padėtų spręsti sunkią demografinę problemą: kažkaip sustabdyti žmones Utenoje, padaryti viską, kas įmanoma, kad jaunimas, darbingo amžiaus žmonės turėtų darbą, galėtų įsigyti būstą. Vienas iš tokių tikslų ir yra būtent tokios sutarties pasirašymas.
Antras svarbus sutarties pasirašymo punktas – tarpusavio veiksmų koordinavimas. Niekam ne paslaptis, kad mes visi vieni kitiems nepavaldūs, kad mes turime, vadinkim taip, skirtingus šeimininkus ir daug darome, kad gyvenimas keistųsi į gera, bet kiekvienas atskirai. Būtina mūsų visų veiksmus koordinuoti. Turi būti ir juridiniai, ir teisiniai pagrindai, kad mes galų gale žinotume, kokias profesijas rinktis orientuosim jaunimą, kur juos mokysim ir kur po mokslų dėsim. Tokia diskusija vyksta dešimtmečius, bet niekas nesiima tų veiksmų koordinuoti.
Reziumuodamas galiu pasakyti, kad šios sutarties pagrindinis tikslas – padaryti viską, kad Utena būtų „gyvas miestas“, kad žmonės bėgtų ne iš Utenos, o į Uteną. Esu įsitikinęs, kad bendradarbiavimo sutartis nebus formalus dalykas, kad ji mums padės įgyvendinti minėtus tikslus ir uždavinius.“