Aktualijos

Kaip išsaugoti žaliuojantį daržą net per didžiausius karščius?

Lietuvoje per neilgą šiltąjį metų sezoną stengiamės ne tik kuo daugiau laiko praleisti gražiame ir žaliuojančiame kieme, bet ir užauginti kuo gausesnį derlių ar pasirūpinti, kad kiemo augalai gautų pakankamai drėgmės karštomis dienomis. Pasaulyje nuolat išrandamos įvairios laistymo sistemos, lengvinančios sodininkų gyvenimą. Vis dėlto, nors parduotuvėse pasirinkimas kaip niekuomet didelis, išsirinkti sau tinkantį variantą gali būti sunku.
„Vasarą Lietuvoje niekas nemėgsta būti namuose, nes tamsoje ir pilkame peizaže praleidžiame turbūt bene 200 kitų likusių dienų metuose. Visi norime turėti gražų ir žaliuojantį lauko sodą ir daržą, tačiau ne visuomet tam randame jėgų ir laiko, o kartais ir nepagalvojame, kad yra sukurtų sprendimų, kurie itin palengvina lauko priežiūrą“, – sako „Moki – veži“ marketingo vadovas Nerijus Višinskas.
Paprastas, bet patikimas ir taupus
Vienas paprasčiausių ir klasikinių būdų – skylėmis mušta guminė lauko žarna. Visgi šio paprasto ir patogaus principo pagrindu sukurta nemažai šiuolaikinių laistymo sistemų, patobulinusių šį modelį: užtikrinamas taupus vandens naudojimas, specialios labirintinės žarnos technologijos su turbulentiniu vandens tekėjimu užtikrina, kad drėkinimo galvutės neužsikimš.
„Moki – veži“ ekspertai pastebi, kad viena populiariausių tokių sistemų gali padengti iki 40 m². Ji labai paprasta naudoti: drėkinimo galvučių technologija užtikrina paprastą ir greitą instaliavimą kartu su stabilia vamzdžių jungtimi, nereikalaujant jokių papildomų prietaisų.
Sprendimų galima rasti ir balkonams
Vaisių, daržovių ar kitokios floros auginimas balkone šiuo metu itin populiarėja. Tinkamai pasirinkus augalus tai gali tapti viena jaukiausių jūsų namo ar buto vietų. Tokioje mažoje ir kompaktiškoje erdvėje laistymas bei priežiūra gali būti itin nepatogūs, bet yra sukurta specialių sistemų net ir tokioms netradicinėms vietoms.
„Specialiai augalams laistyti balkonuose ir vidaus kiemuose rinka siūlo vazonų ir lovelių laistymo sistemų rinkinius, kurie itin lengvai naudojami ir taupo vandenį. Pagrindinis agregatas prijungiamas prie paprasto čiaupo naudojant žarną, o augalų vazonai yra tiksliai ir atskirai laistomi naudojat vamzdžių sistemą su lašinimo galvutėmis“, – papildo „Moki – veži“ ekspertai.
Išvykus padės elektroniniai laikmačiai
Tikriausiai kiekvienas, namuose auginantis gėles, ne sykį susidūrėme su situacija, kuomet norint išvykti ilgesniam laikui tenka prašyti artimųjų ar draugų pagalbos, kad palaistytų augalus. Visgi šiais laikais tikrai galima automatizuoti ir laistymą: tai padės ne tik sutaupyti laiko, bet ir vandens.
„Klasikinis elektroninis laistymo sistemos laikmatis suteiks galimybę jūsų augalus laistyti reguliariai ir organizuotai. Kol ilsėsitės ir atostogausite, jūsų gėlės žydės, o žolė žaliuos. Paprastai nustatysite norimą laistymo pradžios laiką ir trukmę, o elektroninė sistema padarys visą likusį darbą“ – tęsia „Moki – veži“ ekspertai.