Aktualijos

COVID-19 pandemija ir karantinas palietė visus rajono ūkininkus

Genovaitė ŠNUROVA. Nusiėmėme kaukes, nusimovėme pirštines, dezinfekcinius skysčius pasidėjome į sandėliukų lentynas ir lengviau atsikvėpėme: lyg ir pasitraukė užkratas, lyg ir nebereikia užsidaryti namuose. Bet aukščiausios valdžios vyrai pamažu ruošiasi naujai koronaviruso bangai, o žemdirbiai dar negali atsitokėti nuo karantino metu patirtų nuostolių ir tikisi valstybės skirtos paramos.
Apie tai, kokia žemdirbių padėtis Utenos rajone, kalbėjomės su Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vedėja Raimonda JANKAUSKIENE.

Neseniai pasklido žinia, kad Tauragnų seniūnijoje ūkininkas pradėjo auginti kiaules. Gal jis jau ir pasekėjų turi?
Tikrai taip. Turime vieną ūkį, kuris įgyvendinęs visus būtinus biosaugos priemonių reikalavimus ir gavęs veterinarijos tarnybos specialistų leidimą laiko kiaules. Tuo labai džiaugiamės, gal tai bus paskata ir kitiems pradėti auginti kiaules savo ūkiuose.
Dar vis nesibaigiant afrikinio kiaulių maro grėsmei, šių ūkinių gyvūnų laikytojai turi ypač daug dėmesio skirti saugos priemonėms, kad užkratas nepasklistų ir nereikėtų patirti didelių nuostolių.
Siekiant pagelbėti ūkio subjektams įsigyti biosaugos priemonių, LR žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintos Pagalbos teikimo kiaulių laikytojams biologinio saugumo priemonių reikalavimų įgyvendinimo taisyklės. Jos reglamentuoja nereikšmingos (de minimis) pagalbos asmenims, įsigijusiems biologinio saugumo priemonių ir siekiantiems įgyvendinti Biologinio saugumo priemonių reikalavimus kiaulių laikymo vietose, teikimo iš valstybės biudžeto lėšų tvarką. Biologinio saugumo priemonių reikalavimai kiaulių laikymo vietose yra patvirtinti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. B1-384 „Dėl Biologinio saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose patvirtinimo“. (Tęsinys 2020 07 18 laikraštyje)