utenis 11

Friday, July 19, 2019

Keliomis eilutėmis

Nuo rugsėjo jau bus galima pasinaudoti Šeimos kortelėmis, kurios suteiks nuolaidų įsigyjant prekes ar paslaugas. Po vieną nemokamą kortelę gaus kiekviena daugiavaikė ar neįgalų vaiką auginanti šeima, nepaisant vaikų amžiaus. Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų ir kongresų centras „Litexpo“, didžiausias mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“, biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė „Officeday“. Partneriais taip pat tapo kompiuterius remontuojanti mažoji bendrija „Picius“ iš Kauno, „Trasalis Trakai Resort and SPA“ Trakuose (UAB „Alsakis“) bei Mediacijos ir teisinių paslaugų centras Kaune. Partnerių suteikiamomis nuolaidomis šeimos galės naudotis nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Lietuvoje iš viso yra apie 69 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios galės naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis ir tapti įmonių klientais.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

Rasa MILERYTĖ

Bistro11„Užsienyje atėję pavalgyti žmonės ieško ko nors naujo, neįprasto, nebijo eksperimentuoti su naujais skoniais, o lietuviams sunku išeiti iš komforto zonos, jie nori vis tų pačių patiekalų, prie kurių yra įpratę“, – sako Gintarė Šulskytė, su draugu australiečiu Danieliu Utenoje atidariusi bistro „Liūtas ir avelė“. Čia išbandyti naujus skonius ir pasisotinti gali ir mėsos mėgėjai, ir vegetarai bei veganai. Nuo įkurtuvių praėjus pusmečiui, kai darbui jau nebereikia skirti beveik visos paros, G. Šulskytė rado laiko papasakoti, kaip sekasi gyventi ir plėtoti verslą Utenoje.

Grįžo tik paatostogauti, bet...
Uteniškė G. Šulskytė kurį laiką mokėsi ir dirbo Australijoje, kur sutiko ir pamilo Danielį. Pora neplanavo savo ateities kurti Lietuvoje, atvyko čia vos keliems mėnesiams: Gintarė – aplankyti artimųjų, Danielis – susipažinti su mylimosios šeima. Pagal planą, turėjo čia praleisti du–tris mėnesius, bet štai jau dveji metai, kai jaunuoliai gyvena Lietuvoje.
„Grįžę apsigyvenome Vilniuje, susiradome ten darbus, o po darbo dar kažką veikdavome namie – virdavom draugams džemus, gamindavom įvairius užkandžius, – prisimena G. Šulskytė. – Gaminti maistą – mūsų aistra, tai mums labai patinka. Pernai pagalvojom, kad norėtume su maistu daryti kažką daugiau, tad įkūrėme įmonę ir gaminome maistą stovykloms. O vasarai baigiantis nusprendėm, kad galbūt reikėtų tuo užsiimti dar rimčiau.“
Pora Vilniuje pradėjo ieškoti patalpų, kuriose galėtų atidaryti maitinimo įstaigą, tačiau, kaip sako G. Šulskytė, Vilniuje ir taip visko daug – savo vietą ten nesunkiai randa įvairių skonių mėgėjai, tad buvo kiek nedrąsu rizikuoti. Kaip tik tada Gintarės mama rado patalpas Utenoje už prieinamą kainą, ir mergina, iki tol nė nesvarsčiusi galimybės įsikurti Utenoje, pasitarusi su draugu nutarė imtis verslo.
2018-ųjų lapkritį Maironio gatvėje duris atvėrė „Liūtas ir avelė“ – mėsiškus, vegetariškus ir veganiškus patiekalus siūlanti maitinimo įstaiga. Šiandien jaunieji verslininkai gali šiek tiek atsipūsti, bet pradžia, kaip pasakojo G. Šulskytė, buvo sunki – nors bistro dirba tik dalį dienos, pirmus mėnesius Gintarė ir Danielis dirbdavo nuo 6 valandos ryto iki vidurnakčio. Šiandien ir klientų srautas šiek tiek mažesnis – nebėra smalsuolių, kurie pradžioje ateidavo apsidairyti, patikrinti, ar ši vieta jiems tinkama, užtat susiformavo nuolatinių klientų ratas.
Paklausta, ar rizika pasiūlyti uteniškiams neįprasto, beveik egzotiško maisto, pasiteisino, pašnekovė patvirtina – tikrai taip.

Žmonės bijo eksperimentuoti
Pasiteiravus, ar žmonių negąsdina negirdėti patiekalų bei produktų pavadinimai, tokie kaip pinsa, nachos, kinva kruopos, chipotle majonezas, ir neįprasti skoniai – salotos su burokais ir kriaušėmis arba kopūstais ir mandarinais, G. Šulskytė sako, kad iš tiesų nemaža žmonių dalis bijo ragauti kažką naujo. Pasak jos, Lietuvoje, kaip ir visoje Rytų Europoje, žmonės pripratę valgyti daug mėsos patiekalų, o daržovės jiems beveik nebūtinos. „Mūsų maitinimosi kultūra labai paprasta. Visiems reikia mėsos, atrodo, kad jei mėsos nebus, žmogus nepavalgys. Būna, kad pas mus ateina vyrai ir stebisi: nėra kotletų, nėra kepsnių, tai ką valgyti? Lietuviai vis dar turi tą mentalitetą, kad jei nori pasisotinti – reikia gabalo mėsos, šalia gali būti kažkiek daržovių, bet nebūtina. Žmonės nori kotletų ir bulvių košės, dažniausiai tradicinių patiekalų ieško vyresnės kartos žmonės“, – pastebėjimais dalijasi pašnekovė. Tuo tarpu užsienyje, pasak pašnekovės – atvirkščiai: žmonės ieško kuo naujesnių ir įdomesnių skonių, drąsiai ragauja nežinomus patiekalus.
Daliai užsukančių į „Liūtą ir avelę“ nepriimtinas ne tik maistas, bet ir aplinka – nedidelė erdvė, arti vienas kito sustatyti staliukai. „Daug žmonių nori privatumo – kad viskas būtų atitverta, jų niekas nematytų ir negirdėtų, tada žmogus jaučiasi saugus. Jiems reikia didelių stalų, tad čia jaučiasi neįprastai. Žmonės bijo išeiti iš komforto zonos ir eksperimentuoti“, – sako G. Šulskytė.
Tačiau netrūksta ir tokių klientų, kuriems „Liūtas ir avelė“ tapo nuolatine pietų vieta. Pasak G. Šulskytės, neretai šie žmonės netgi nežiūri į valgiaraštį – užsisako tai, ką rekomenduoja Gintarė ir Danielis. Jaunus verslininkus džiugina toks pasitikėjimas ir tai, kad klientai domisi, kaip gaminamas vienas ar kitas patiekalas, ir nori tai išbandyti namie.

Maitinimo sferos  darbuotojai nuvertinami
G. Šulskytė Lietuvos maisto kultūroje pastebi ir daugiau trūkumų, pagrindinis – nuvertinami maitinimo sferos darbuotojai. „Pastebiu tokią tendenciją, kad ir darbdaviai nevertina darbuotojų, ir visuomenė galvoja, kad jei esi padavėja ar virėja, tai turbūt tau gyvenime kažkas nelabai pasisekė. Jiems atrodo, kad ką čia reiškia – maistą pavirt. Turiu draugę, kuri Lietuvoje dirbo padavėja, buvo profesionalė, o mama jos vis klausdavo, kada susiras normalų darbą. O dabar ji išvyko į Angliją ir tapo restorano vadove.“
Lietuvoje trūksta bendruomeniškumo, kuris Gintarei ir Danieliui labai svarbus, todėl šią vertybę stengia diegti bistro „Liūtas ir avelė“. „Kadangi patys čia viską sukūrėm, mums ši vieta svarbi, nenorim čia neigiamos auros, – sako G. Šulskytė. – Su darbuotojais elgiamės taip, kaip norėtumėm, kad elgtųsi su mumis. Pvz., per pietų pertrauką pietaujam visi kartu.“ Pasak pašnekovės, iš pradžių darbuotojai labai stebėjosi – jie buvo įpratę valgyti vieni, atokiau nuo vadovų, palaikyti draugiškus santykius su vadovais jiems buvo neįprasta.
Lietuviškos kultūros savitumų G. Šulskytė pastebi ne tik maitinimo sferoje. Pasak merginos, lietuviai pavydūs žmonės, jiems labai sunku pasidžiaugti kito pasiekimais, be to, jie nelinkę investuoti į savo sėkmę, todėl yra pikti ir nelaimingi, o dėl nesėkmių kaltina aplinkinius. „Žinoma, ne visi tokie, tikrai yra žmonių, kurie investuoja į save, stengiasi tobulėti, turi tikslų ir jų siekia. Bet spėju, kad tų nepatenkintųjų yra daugiau. Australijoje žmonės laimingesni, atviresni, galbūt tai nulemia jų gyvenimo būdas. Jie leidžia laiką lauke, daug sportuoja, mėgsta bėgioti, tarkim, turi mažą vaiką ir bėga kartu su juo. O lietuviai užsidaro namie ir žiūri televizorių.“

Patiekalai įvairių skonių mėgėjams
Pasidomėjus, kaip atsirado bistro pavadinimas, G. Šulskytė pasakoja romantišką istoriją: jos zodiako ženklas – avinas, Danielio – liūtas, be to, po avino ženklu gimė ir jos mama, o po liūto – tėtis. „Mano tėtis iškart pradėjo didžiuotis, kad jo būsimas žentas – liūtas, ir švelniai jį vadindavo liūtuku, tai tapo tarsi antru vardu. Kai rinkomės pavadinimą bistro, turėjom labai skambų, gražų variantą, bet pagalvojom, kad norim kažko, kas būtų apie mus, kas būtų mes.“
Pavadinimas atitinka ir bistro koncepciją – liūtas siūlo patiekalus su mėsa ir žuvimi, o žolėdė avelė – vegetariškus ir veganiškus patiekalus. Kiekvieną dieną, kaip pasakojo G. Šulskytė, stengiamasi klientams pasiūlyti kažką naujo, o valgiaraštyje visada yra patiekalas ir nevalgantiems mėsos, ir negalintiems be jos gyventi. Be to, jei šiandien buvo siūlomas mūsų kultūrai visiškai neįprastas patiekalas, rytoj lauks kažkas įprastesnio.
Bistro dirba darbo dienomis 11–15 val.
Autorės nuotr.

Orai

 

braskesMūsų laukia saulėtas ir ganėtinai šiltas savaitgalis. Šeštadienį bus 23 laipsniai šilumos, o danguje nė vieno debesėlio. Sekmadienį sušils iki 26, bet danguje jau pasirodys debesys, iš kurių gali ir palyti. Tiesa, nedaug.
Šilta ir lietinga bus pirmoji ateinančios savaitės pusė. Naktimis bus apie 16, dienomis apie 23 laipsnius šilumos. Kaip reikiant palis tik pirmadienį, o toliau lietaus mažės.
Vėjas daugiausia vakarinių krypčių, 2– 4 metrų per sekundę.
Tiems, kurie gyvena nuosavuose namuose, prasidės šienpjovių dienos – žolė augs kaip pasiutusi. Grybų irgi bus, bet reikės arba tenkintis voveraitėmis, arba dėl tauresnių pasivaržyti – kas pirmas su kirminais.
Vanduo Tauragno ežere vėl sušilo iki 19 laipsnių, Baltijos jūroje dviem laipsniais mažiau.  Mėgstantiems  karščiau  rekomenduočiau  atostogoms rinktis Viduržemio, Egėjo ar Adrijos jūras. Dabar čia vandens temperatūra viršija 25 laipsnius.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Ėjo ežiukas per mišką ir meditavo:
– Aš nepavargęs, aš nepavargęs…
Bet greitai pavargo. Atsisėdo ant kelmelio ir meditavo toliau:
– Aš ne ežiukas, aš ne ežiukas…
***
Sėdi ežiukas medyje, mezga dviratį ir galvoja:
– Kam man tie balti sportbačiai, vis tiek nerūkysiu…
***
Sociologai nustatė, kad 99% žmonių, atsisėdusių ant ežio, rūpinasi savuoju užpakaliu, ir tik 1% pagalvoja apie ežio likimą.
***
Ėjo ežiukas per dykumą, o kobra viską matė…

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-07-16

  2019-07-16 apie 02.45 val. Ignalinos r., Linkmenų sen., Pusvarsnėlių k., kaimo turizmo sodyboje, iš namo antrojo aukšto iškrito mažametis, gim. 2017 m. Vaikas išveštas į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-16 apie 07.30 val. Utenoje, Rinkos g., pavogtas automobilis „Ford Focus“, 1999 m. gamybos, priklausantis moteriai, gim. 1990 m., gyv. Utenoje, J. Basanavičiaus g. Padaryta 500 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-17

  2019-07-17 apie 12.58 val. kelio Radiškis–Anykščiai–Rokiškis 42 km, automobilis „Renault Master“, vairuojamas vyriškio, gim. 1974 m., gyv. Kaune, partrenkė važiuojamojo kelio pakraščiu važiavusią dviratininkę, gim. 1985 m. Moteris paguldyta į reanimacijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-17 apie 22.19 val. gautas vyro, gim. 1954 m., pareiškimas, kad Ignalinos r., Didžiasalio mstl., Salos g., kieme, kaimynas prieš jį panaudojo fizinį smurtą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-17

  2019-07-17 Utenos aps. VPK gautas moters, gim. 1955 m., pareiškimas, kad nepažįstamas vyras, prisistatęs ekstrasensų laidos vedėju, iš jos apgaulės būdu išviliojo 5 940 eurų. Padaryta 5 940 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-17 apie 16.22 val. Utenos r., Daugailių sen., Juknėnų k., Gėlių g., patikrinti sustabdyto automobilio „Opel“ vairuotojui, gim. 1972 m., nustatytas 2,06 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2019-07-17

  2019-07-17 apie 14.25 val. Molėtų r. kelio Stacijava–Skudutiškis–Kaniukai 3 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Renault Espace“ vairuotojui, gim. 1958 m., gyv. Molėtų r., Čiulėnų sen., Mieliūnų k., nustatytas 1,78 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-07-16 apie 15.30 val. Zarasų m., Imbrado sen., Imbrado k., Ežero g., kambaryje, vyras, gim. 1959 m., panaudojo fizinį smurtą prieš sugyventinę, gim. 1952 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1