Utenos mokyklos-darželio „Varpelis“ bendruomenė dvejus pastaruosius metus dalyvauja Erasmus+ programos tarpmokyklinių strateginių partnerysčių „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti“ projekte.sveciai
Šio projekto paskatinti „Varpelio“ ugdytiniai kartu su tėveliais bei visais šios švietimo įstaigos darbuotojais aktyviai įsitraukė į įdomias veiklas, tokias kaip bioįvairovė, atsinaujinantys energijos resursai, rūšiavimas, ekologiškas maistas ir solidarumas.
Bendrose projekto veiklose, kuriose dalyvauja šešių Europos Sąjungos šalių mokyklų bendruomenės iš Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos, šiuo metu vyksta baigiamieji darbai.
Delegacijos iš visų išvardytų šalių-partnerių keletą dienų viešėjo Utenoje, gyveno uteniškių šeimose.
Projekto dalyvių vizito Utenoje metu vyko solidarumo renginiai ir projekto „Už žaliuojantį pasaulį: leiskime vaikams veikti“ uždarymo šventė.
Utenos rajono savivaldybėje apsilankiusius svečius pasveikino mero patarėjas Gintautas Petravičius, trumpai papasakojo apie Uteną. Buvo parodytas trumpas filmukas apie Utenoje veikiančias pramonės įmones, švietimo įstaigas, poilsio galimybes, miesto parkus.
Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas supažindino svečius su Utenos švietimo įstaigomis, papasakojo apie jaunimo organizacijas ir jų veiklą.
„Savo mokiniams pasėjome vilties sėklą, kad mūsų planeta gali tapti gražesnė. Mes, europiečiai, turėtume nepamiršti, kad vanduo, atsinaujinančios energijos, bioįvairovė ir maistas neturėtų būti švaistomi ir kad didžioji dalis atliekų gali būti perdirbama. Mes parodėme solidarumą ir mokėme savo mokinius, kaip patiems tai daryti kasdieniame gyvenime. Kiekvienos veiklos metu mokiniai įgijo įvairių vertybių ir verslumui reikalingų savybių, tokių kaip pasitikėjimas savimi, atkaklumas, iniciatyvumas, kūrybiškumas, atsakingumas, savarankiškumas ir komandinė dvasia. Mes kūrėme įvairiausius daiktus iš perdirbtų medžiagų, gaminome ekologišką maistą, kūrėme filmukus, plakatus, dainavome, šokome, norėdami perteikti savo įsipareigojimus. Mes organizavome labdaros renginius ir rinkome pinigus labdarai. Prabėgus dvejiems metams galime drąsiai didžiuotis pasiektais rezultatais ir savo mokiniais“, – sakė projekto svečias pedagogas iš Prancūzijos Laurent Mohr.
Svečiams iš Europos valstybių buvo suorganizuota kelionė į Vilnių, į įdomias rajono vietas, kartu bandyta kepti šakočius ir kt.
Po susitikimo savivaldybėje Utenos rajono mero pavaduotojas Gintautas Petravičius visoms delegacijoms įteikė padėkas.
Genovaitė ŠNUROVA